Program TVR 3

  • Astăzi
  • Mâine
  • 07:00 Satul meu (redifuzare) * Studioul teritorial Tg.Mureș * Producător Vasile Braic
  • 07:55 Mic dejun cu un campion (redifuzare) * Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 08:45 Lumină din lumină * Celebrări greco-catoliceTransmisiune directă Blaj
  • 09:55 Maşina timpului * Studioul teritorial IaşiProducător Daniel Trofin
  • 10:00 Liturghia de Duminică Preluare TrinitasTVTransmisiune directă
  • 11:30 Cu tigaia-n spate (redifuzare) * Studioul teritorial Cluj * La cules de hribe la Mărişel, jud. Cluj şi o ciulama de hribe cu porc mistreţ.Producători Radu Puşcaş, Dan Păvăloiu
  • 12:00 Europa 360° (redifuzare) * Studioul teritorial TimişoaraProducător Dan Raţiu
  • 12:30 Istoria necunoscută (redifuzare) * Studioul teritorial Tg.Mureş * Producător Miron Costin
  • 13:00 A doua emigrare (redifuzare) * Emisiunea prezintă poveştile de viaţă ale unor români care după ani munciţi în străinătate s-au întors în ţară. In România trebuie să treacă printr-un alt proces de reintegrare, practic trăiesc o a doua emigrare. Jurnalişti Iulia Popescu, Monica NicolescuProducător Monica Nicolescu
  • 13:30 Descriptio Moldaviae * Studioul teritorial Iaşi * Scofeturi vânătoreşti şi vinuri din AvereştiProducător Raluca Aftene
  • 14:00 Sărbătoare la zi mare (redifuzare) * Studioul teritorial Craiova * Producător Laura Constantinescu
  • 15:30 Din zestrea Ardealului (redifuzare) * Studioul teritorial Tg.Mureş * Producător Vasile Braic
  • 16:30 Memoria locului (redifuzare) * Studioul teritorial Craiova * Producător Anca Ţoghe
  • 17:00 Reporter special (redifuzare) * Studioul teritorial Tg.Mureş * Producător Simona Boanţă
  • 17:30 Reporter special (redifuzare) * Studioul teritorial Cluj * In 2019 s-au împlinit 100 de ani de la inființarea Facultății de Medicină din Cluj-Napoca cu predare in limba română.Producător Alin Gelmărean
  • 18:00 Telejurnal Moldova * Studioul Chişinău (simultan TVR Moldova)Prezentator: Victoria Coleşnic, Victoria Ocară, Irina BejenaruProducători: Anastasia Ciuleacu, Ruslan Grabari si Irina Bejenaru Translator mimico gesturalTransmisiune directăACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
  • 19:00 Tezaur folcloric (TVR1)Producător Gheorghiţa Nicolae
  • 19:55 Maşina timpului * Studioul teritorial IaşiProducător Daniel Trofin
  • 20:00 Teatru TV * Iona de Marin Sorescu, Coordonare scenică V.I.Frunză, Spectacol preluat de la Teatrul Dramaturgilor Români în cadrul proiectului Teatru în Tvr 2020. Distribuția-Lari Giorgescu, Adrian Nour, Lucian Maxim Director de imagine-Aurel Pițigoi Decor-Vladimir TurturicăEditor de montaj-Alexandru StănescuPPS-Mihnea CiuleiProducător-Gabriela Valentir Regia tv-Dominic Dembinski Regia artistica Victor Ioan FrunzaProducător coordonator-Andras Istvan Demeter IONA este un spectacol care pune accent pe bogăția interioară a personajului, textul fiind servit și potențat prin muzica special compusă, interpretată live, iar cei doi muzicieni devin și personaje ale poveștii. Redactor George MladenTeatrul Național de Televiziune este un proiect Casa de Producție TVR, difuzat pe canalele TVRProducător coordonator Demeter András István *
  • 21:05 Istoria necunoscută * Studioul teritorial Tg.Mureş
  • 21:30 Descriptio Moldaviae * Studioul teritorial Iaşi
  • 22:00 Interviurile Festivalului Enescu (redifuzare) * Maria Joao PiresProducător Claudia Spătărescu
  • 22:50 Poesis * POESIS-un regal de poezie din arhiva de aur a Televiziunii Române.Capodopere ale clasicilor liricii româneşti şi universale în interpretări de referinţă.Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 23:00 Concert Festivalul George Enescu 2019 * Producător Valentina Băințan
  • 00:50 Poesis * POESIS-un regal de poezie din arhiva de aur a Televiziunii Române.Capodopere ale clasicilor liricii româneşti şi universale în interpretări de referinţă.Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 01:00 Drumul lui Leşe
  • 01:50 Poesis * POESIS-un regal de poezie din arhiva de aur a Televiziunii Române.Capodopere ale clasicilor liricii româneşti şi universale în interpretări de referinţă.Producător Ileana Ploscaru Panait
  • 02:00 Cântec şi poveste
  • 03:00 Din zestrea Ardealului * Studioul teritorial Tg.Mureș
  • 04:00 Memoria locului * Studioul teritorial Craiova
  • 04:30 Remix
  • 05:30 Drumuri aproape * Studioul teritorial Timişoara (R din 26 feb)
  • 06:00 Locuri, oameni şi comori
  • 06:30 Regatul Sălbatic
  • 06:55 Imnul României

Acum la televizor